NOVINKY

Sledovanie servisných intervalov, STK a výmena oleja

Spustili sme pre našich zákazníkov novú funkciu automatického stráženia servisných interval na sledovaných vozidlách. Zadajte do systému naplánované termíny a systém Váas upozorní emailo, alebo cez SMS. Funkciu automatickej kontroly aktivujeme každému bezplatne.

[ čítajte viac … ]

Nové funkcie pre každého v mobilnej aplikácií

V posledných týždňoch sme dorobili do mobilenej aplikácie najžiadanejšie funkcie a to síce prehliadanie knihy jázd a záznamov pohybu. Okrem toho sme doplnili špeciálne funkcie pre SBS a TAXI služby. Ak máte našu aplikáciu sprístupnenú na ploche Vášho zariadenia iOS, Android, Windows Mobile alebo iné – aktualizácia sa k Vám doručila automaticky. Nové funkcionality sú dostupné cez ikonu KNIHY na základnej obrazovke.

 

             

[ čítajte viac … ]

Hustota dopravy – nová bezplatná funkcia v našom systéme

K dnešnému dňu sme v systéme GPS sledovania vozidiel sprístupnili 2 nové funkcie – zobrazenie hustoty dopravy a „pavúka“ pre rozkliknutie zhluku vozidiel. Údaje o hustote dopravy pochádzajú priamo zo služby Google Maps. ktorá ich získáva prevažne zo systému WAZE. Pri prezeraní online mapy, si odteraz môžete túto vrstvu nechať vykresliť cez aktuálnu mapu a získate tak ešte lepší prehľad o Vašich vozidlách. Funkcia je samozrejme zadarmo a pre každého. Ďalšou novou funkciou je možnosť „rozkliknúť zhluk vozidiel“ na mape v prípade že je mapa neprehľadná. Obe nové funkcie sú aktívne na nasledujúcej ukážke:

Zhluk vozidiel - pavúk

Ako pridať mobilnú aplikáciu GPSPOLOHA.SK do Vášho telefónu

Naši zákazníci majú možnosť sledovať vozidlá prostredníctvom svojho mobilného telefónu. Na rozdiel od ostatných firiem nepoužívame rôzne aplikácie pre rôzne značky mobilných telefónov, ale vytvorili sme špeciálne zjednodušené mobilné rozhranie, ktoré je univarzálne pre všetky značky smarphonov s iOS Apple, Android, Windows Mobile, Blackberry a ďalšie. Výhodou je vždy aktuálna verzia vo Vašom telefóne, ale aj rýchla odozva a jednoduché používanie. Kedže tieto aplikácie niesú dostupné na stiahnutie v obchodoch a aplikáciami, prinášame Vám tento jednoduchý návod na jej inštaláciu.

[ čítajte viac … ]

Migrácia systému GPSPOLOHA.SK na nový, 3x výkonnejší server

V nasledujúcich dňoch začne prebiehať postupná migrácia služby GPSPOLOHA.SK na nový server. Budeme sa snažiť aby ste počas migrácie neboli obmedzovaní a služby budú stále plne dostupné. Posledný krok migrácie uskutočníme až keď všetko bude 100% funkčné. Dobrou správou je, že nový server bude minimálne 3x výkonnejší ako ten doterajší a preto Vám aj naďalej budeme vedieť poskytovať kvalitný systém s nadpriemerne rýchlou odozvou, ako tomu bolo aj doteraz. Pre zaujímavosť uvádzame parametre starého a nového serveru:

Starý server:

  • procesor: INTEL XEON 2.27 GHz (4 jadrá)
  • operačná pamäť: 16 GB
  • pevný disk: 300 GB SSD
Nový server:

  • procesor: INTEL XEON 2.60 GHz (10 jadier)
  • operačná pamäť: 50 GB
  • pevný disk: 1200 GB SSD

Nová praktická funkcia pre všetkých zákazníkov – KML vrstvy

Pridali sme do nášho GPS systému možnosť prekryť mapové podkladu extra vrstvami v štandartnom formáte KML. Ako príklad možností využitia zaradili sme pre každého do predvolených podkladov mapu radarov v SR. Sledujte či Vaše vozidlá dodržiavajú predpisy v kritických zónach, príadne sa nechajte upozorniť na radar diskrétnym pípnutím priamo vo vozidle. Možnosti využitia tejto funkcie sú prakticky neobmedzené.

GPS_radary_SK_ukaz00.

Zdrojové dáta: online MAPA RADAROV – AUTOBILD (2016)

Zimná údržba v meste Prešov , v prevádzke už tretiu sezónu (od 2013)

Transparentná zimná údržba – online mapa na stránkach mesta Prešov je v prevádzke od roku 2014. Interval obnovovania údajov na mape 10 sekúnd, možnosť sledovať konkrétne vozidlo a údaj o časovej značke Vám poskytujú reálny pohľad na situáciu. Na sypačoch, odhŕňačoch a multikárach sledujeme aj aktivitu pracovného náradia (zametanie, radlica). Červené čiary predstavujú komunikácie na ktorých sa má vykonať údržba. Ďalšie samosprávy využívajúce naše služby patria: Šaľa, Brezová po Bradlom, Želiezovce, Jakubov, Zohor …

November – mesiac nových produktov a služieb za skvelé ceny

Kým sa iní obzerajú, my sme pre Vás pripravili nové produkty a služby, za bezkonkurenčnú cenu! Nový slovenský GSM operátor 4ka prišiel so super cenami – pre celú EU. Otestovali sme nové SIM karty a výsledky sú výborné. Ďalšou novinkou je funkcia aktívneho detektora rušičky pre zariadenia VT10 a VT300, vylepšenie mobilnej aplikácie, pridanie nových druhov reportov do systému, napojenie na SMS bránu. Ak sa za niečím obzeráme, tak sú to len získané skúsenosti.

[ čítajte viac … ]

Podpora ďalšich typov tankovacích kariet v systéme gpspoloha.sk

Upravili sme naše importné filtre, tak aby doprogramovanie akéhokoľvek nového formátu bolo hladké a bezproblémové. Preto ak používate iné tankovacie karty, alebo iný formát ako je uvedený v nasledujúcej tabuľke, neváhajte nás kontaktovať a radi pre Vás nový typ tankovacích kariet „na počkanie“ implementujeme. Stačí dodať vzorové dáta v TXT, CSV, alebo Excel.

UNICODEMARSOMVSHELLSLOVNAFTEUROWAGLUKOIL
Formát TXT
Formát CSV
Formát XLS
FTP server*
* službu je potrebné vyžiadať a aktiovať o prevádzkovateľa tankovacích kariet

GPS pre autoškoly v súlade s požadovanou legislatívou

Aj keď už do platnosti vstúpil zákon o povinnosti GPS monitoringu pre autoškoly, ministerstvo stále nezverejnilo potrebnú špecifikáciu pre akceptovanie výstupov z rôznych GPS zariadení. Nakoľko však veríme, že naše produkty už teraz spĺňajú väčšinu podmienok, usilovne pracujeme na uvedení špeciálneho produktu pre autoškoly na novej doméne: www.gpsautoskola.sk

QADRA PLUS s.r.o.

Naša spoločnosť posobí­ na trhu GPS monitoringu už od roku 1998. Vtedy sme ešte ako QADRA v.o.s. vyvinuli prvý offline GPS záznamní­k s ukladaní­m záznamu na vymeniteľnú pamäťovú kartu Compact Flash. Ďalším úspešným produktom bol offline GPS záznamní­k GPS128Q so záznamom na SD karty, ktorý sa v piatej generácii­ do dnes uplatňuje na trhu. V oblasti online GPS monitoringu spolupracujeme od roku 2004 s Tajwanskou spoločnosťou Wondeproud, ktorá pre nás pripravuje a vyrába zákazkové riešenia najvyššej kvality a technickej úrovne za bezkonkurenčnú cenu. Veríme, že sa nám podarí­ získať aj Vašu priazeň a dôveru!

Adresa, kontakt

QADRA PLUS s.r.o.

Agátová 1094/66

921 01 Šaľa

 

IČ DPH: SK2022298168

IČO: 36706078

Milan Gombí­k ml.

+421 911 966 669

qadra@qadra.sk