Advertisement
Advertisement


EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish
GPS/GSM rušička - zariadenie pre zamedzenie príjmu GPS a GSM signálu

Takáto prenosná rušička dokáže vyradiť z prevádzky vačšinu monitorovacích systémov. Rušenie v pásme GPS znemožní určiť polohu a v rušenie v pásme GSM zase spojenie so serverom a prenos akýchkoľvek správ zo zariadenia. Alternatívou ku kombinovaným GPS/GSM rušičkám sú jednoduchšie a lacnejšie GPS rušičky. Tie sú na rozdiel od GSM rušičiek omnoho tažšie odhaliteľné, ale pri nedostatočne zabezpečných sledovacích systémoch môžu vodiči auto "zneviditeľniť" bez toho aby sa to niekto dozvedel. V našom monitorovacom systéme sú však takéto výpadky zistiteľné.

Rušička GPS/GSM

Technické parametre:

  • pásmo GPS: 1500~1600Mhz
  • pásmo CDMA a GSM: 850-960Mhz
  • pásmo DCS a CDMA1900: 1805~1990Mhz
  • dosah v okruhu 10 metrov, vysielací výkon 10dBm
  • 2 hodiny prevádzky na zabudovaný akumulátor
  • zabudovaná dobíjateľná batéria: Li-ion, 1100mAh
  • dobíjanie cez autozapaľovač, alebo sieťovú nabíjačku

POUŽÍVANIE TAKÉHOTO ZARIADENIA JE PRÍSNE ZAKÁZANÉ !

Podľa zákonov Slovenskej Republiky ale aj ostatných štátov EU.

 

Možnosti ochrany GPS systémov proti rušičkám

Pasívna ochrana - spočíva v tom, že monitorovací systém užívateľa upozorní na možné použitie rušičky na základe podozrivých údajov z GPS. Napríklad pri výpadku satelitov, alebo ak je vozidlo v pohybe a GPS súradnice sa nemenia. Existuje niekoľko možností pasívnej ochrany. Tie dokonalejšie však vyžadujú maximálne prepojenie na riadiacu elektroniku vozidla, napríklad aj cez CAN bus. Výpadky GSM spojenia možu byť užívateľovi hlásené zo strany serverovej aplikácie, výpadky GSM alebo GPRS signálu sa však zvyknú vyskytnúť aj pri normálnom používaní.

Aktívna ochrana - spočíva v priamej detekcí zarušenia GPS, alebo GSM pásma. Pri použití GSM rušičiek je možné údaje o prejdenej trase (ak nebola použitá aj GPS rušička) odoslať po opätovnom nadviazaní spojenia so serverom. V prípade ochrany vozidla je možné napríklad aktivovať imobilizér. Najdômyselnejšie GPS zariadenia dokážu pri výpadku signálu dopočítať predpokladanú trasu pomocou akcelerometrického senzoru a počítadla prejdených kilometrov.

 

Toto zariadenie v ponuke nemáme! Tovar nieje určený na predaj.

 Účelom tejto stránky je informovať zákazníkov o možnostiach ochrany pred GPS/GSM rušičkami.