GPS monitoring stavebných strojov a poľnohospodárskej techniky

Pre agrosektor máme v ponuke špecializované riešenia, ktoré okrem sledovania výkonov stroja zabezpečia aj záznam o spotrebe PHM. Klasické aj elektronické prietokomery spolu plavákom, či pokročilým hladinomerom poskytnú dokonalý prehľad o spotrebe, tankovaní, a odhalia krádeže. Tieto systémy dokážeme rozšíriť o klávesnicu pre zadávanie činností a identifikáciu vodiča. Novinkou sú aktívne TAGy, ktoré umožňujú identifikovať náradie plne automaticky, vrátane rozlíšenia pracovnej a prepravnej polohy.

 

             Zaznam trasy trastoru             

Používame niekoľko druhov zariadení, podľa potrieb zákazníka. Pre základný monitoring stačí GPS jednotka VT10, s rozlíšením súkromnej/služobnej jazdy a s možnosťou identifikácie šoféra. Pre jednoduchú inštaláciu zvoľte OT10. Pripája sa do OBD2 zásuvky a je kompatibilný vačšinou nových vozidiel. Cez diagnostickú zásuvku navyše číta údaje o otáčkach motora, hladine paliva a počíta aj množstvo spotrebovaného paliva. Pre profesionálne riešenie doporučujeme GPS jednotku VT300 a maximálnymi možnosťami rozšírenia, ktoré pokrýva: presné meranie spotreby PHM, CANBUS, tachograf, bezdrôtové príslušenstvo, identifikácia šoférova cez RFID/Dallas/2.4Ghz keyfob, zadávanie činností, prepojenie s navigáciou a iné … detailné info o naších aplikáciach nájdete na tomto webe.

  • nepretržitý monitoring pohybu vozidiel v celej EU cez webový prehliadač, alebo v mobilnom telefóne
  • kniha jázd generovaná v reálnom čase, vo formátoch EXCEL, PDF, alebo prehľadné tabuľky na email
  • archivácia Vašich záznamov na našich serveroch až po dobu 5 rokov, staršie záznamy na vyžiadanie

Ak už máte vo svojom vozidle inštalovaný hladinomer od iného dodávateľa a chcete ho naďalej používať, neváhajte nás kontaktovať. Dokážeme k našim GPS jednotkám pripojiť, takmer akýkoľvek dostupn7 hladinomer od MESIT, GX solutions, MRI, Wagencontrol a iných – cez ľubovoľné rozhranie: RS232, RS485, analóg, odpor alebo CANBUS. Žltá linka na nasledujúcom obrázku vyznačuje rozptyl najbežnejšej analógovej sondy. Plaváky na strojov kategórie EURO6 sú však už technologicky natoľko vyspelé, že žiadny hladinomer netreba používať! Viac info: meranie spotreby PHM na traktoroch cez CANBUS.

 

hladinomer_an2

Nasledujúci graf prezentuje výsledky s naším linearizovaným CANBUS riešením na súčasnom traktore JOHN DEERE r.v. 2015 (možné nasadiť aj na stroje v záručnej dobe!). Dokážeme na moderných strojoch zabezpečiť omnoho presnejšie meranie hladiny a spotreby paliva, ako pri konvenčných mechanických systémoch. Hlavne na strojoch kategórie EURO 6 je vyšší štandard skutočným prínosom. Nasledovné grafy dokumentujú spotrebu 705 litrov paliva traktorom JOHN DEERE 8330. Plavákový systém zaznamenal 704.1 litrov a elektronický prietokomer 706.3 litra. Presnosť je neuveriteľných 0.1%. Kúzlo spočíva v spôsobe výpočtu spotrebovaného paliva a efektivite algorytmov kontrolujúcich „pretankovanie“, tankovanie a úbytok (krádež) paliva. Spriemerovanie údajov vzorkovaných vo vysokom rozlíšení zabezpečí riadiaca jednotka traktora, alebo náš CANBUS modul.

hladinomer_traktor_e6

Pre poľnohospodárov v rastlinnej aj živočíšnej výrobe poskytujeme aj špeciálne služby agronomickej evidencie v spolupráci so spoločnosťou SKEAGIS s.r.o. Systém je schopný evidovať, editovať a reprezentovať dáta z pohľadu STROJ / PARCELA / PLODINA. SKEAGIS s.r.o. zabezpečuje pokročilú – nelineárnu kalibráciu hladinomerov a plavákov, evidenciu dochádzky pracovníkov, záznam činnosti parcele, identifikáciu náradia a šoféra na základe čoho vypracuje podklady pre mzdy alebo krížové kontroly.

parcely_ukazka               gps_pole_00

QADRA PLUS s.r.o.

Naša spoločnosť posobí­ na trhu GPS monitoringu už od roku 1998. Vtedy sme ešte ako QADRA v.o.s. vyvinuli prvý offline GPS záznamní­k s ukladaní­m záznamu na vymeniteľnú pamäťovú kartu Compact Flash. Ďalším úspešným produktom bol offline GPS záznamní­k GPS128Q so záznamom na SD karty, ktorý sa v piatej generácii­ do dnes uplatňuje na trhu. V oblasti online GPS monitoringu spolupracujeme od roku 2004 s Tajwanskou spoločnosťou Wondeproud, ktorá pre nás pripravuje a vyrába zákazkové riešenia najvyššej kvality a technickej úrovne za bezkonkurenčnú cenu. Veríme, že sa nám podarí­ získať aj Vašu priazeň a dôveru!

Adresa, kontakt

QADRA PLUS s.r.o.

Agátová 1094/66

921 01 Šaľa

 

IČ DPH: SK2022298168

IČO: 36706078

Milan Gombí­k ml.

+421 911 966 669

qadra@qadra.sk